Uzaktan Öğretim

 

SENKRON VE ASENKRON UYGULAMALAR

 

Örgün eğitimdeki dersler optimize edilerek eş zamanlı 200 senkron sanal sınıf oluşturuldu, bu sınıflarda Uzaktan Öğretim Platformu üzerinden 4 bin ön lisans ve lisan öğrencimize eş zamanlı öğretim verilmesinin alt yapısı hazırlandı. Yüksek lisans, doktora, Türkçe ve Yabancı Dil eğitimleri ile  Konservatuvar eğitimleri için de Microsoft Teams platformu ile uzaktan öğretim sistemi oluşturuldu. Tüm öğretim elemanlarımıza sistemin kullanılmasına yönelik 4 ayrı oturumda uzaktan eğitimler verildi, kullanım kılavuzları paylaşıldı. Öğrencilerimize ise Çukurova Üniversitesi Bilgi Sistemi (ÇÜBİS) üzerinden bilgilendirme yapılarak sisteme nasıl katılacakları ile ilgili teknik bilgiler iletildi.

SINAV UYGULAMALARI

Üniversitemiz Senatosunun almış olduğu karar doğrultusunda 15.06.2020 tarihinden itibaren final ve bütünleme değerlendirme süreci Öğretim Elemanının tercihine bağlı olarak  "Online Sınav (Çoktan seçmeli, Açık uçlu vb)" veya "Online Proje/Ödev" şeklinde yapılmasına karar verildi. 

ONLİNE EĞİTİMLER ve BİLGİLENDİRMELER

Uzaktan Öğretim kılvauzları, online sınav uygulamaları ve online eğitimlere ait bilgilendirme videoları Çukurova Üniversitesi Bilgi Sistemi (ÇÜBİS)  https://abs.cu.edu.tr yardım menüsü altında paylaşılmıştır.